تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پی

دوشنبه 16 مهر 1397 1269 بازدید کننده گروه مقالات

تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پی

تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پی
یکی از اصلی ترین ماشین های اداری اچ پی، پرینتر می باشد. تاریخچه ی ساخت این دستگاه را تقریباً همزمان با اختراع دستگاه فتوکپی یا همان زیراکس عنوان کرده اند. در سال ۱۹۳۸ چستر کارلسون اولین دستگاه کپی را تولید کرد. او کارمندی بود که به سبب درد آرتروز، به دنبال راه حلی برای بالا رفتن سرعت کپی بود تا بتواند در زمان کوتاه، تعداد بیشتری کپی را در اختیار داشته باشد.

آنچه که ذهن کارلسون را به خود مشغول کرده بود، این بود: «چه می‌شود جعبه‌ای جادویی اختراع شود که با فشار یک دکمه، از روی اسناد، چند رونوشت برابر با اصل بگیرد!». این کارمند ساده ی اداری، در پی این نیاز، آشپزخانه‌ی منزل خود را به کارگاهی برای انجام آزمایش‌های الکتروفتوگرافی تبدیل کرد؛ جهت بررسی تاریخچه ماشین های اداری اچ پی به ذکر تاریخچه تولید اولین دستگاه های فتوکپی و پرینتر می پردازیم.


اولین دستگاه فتوکپی :
سرانجام رویای کارلسون در سال۱۹۳۸ تحقق یافت. در این سال، اولین دستگاه فتوکپی، با استفاده از صفحه «روی» پوشیده شده با سولفور، توسط این کارمند طراحی شد و پس از مدتی، به تولید رسید. البته ذکر این نکته ضروری است که مطالعات تئوریک و نظری این ابداع را مدت‌ها قبل، فیزیکدانی مجاری تبار به نام پال سلنی، به انجام رسانده بود و کارلسون با بررسی و مطالعه نوشته‌های وی بود که درصدد ساخت دستگاهی با آن ویژگی‌های نظری برآمد. مدتی پس از این اختراع، مهندس گری استارت، ویژگی های جدیدی من جمله پرتو لیزر را به دستگاه کپی اضافه کرد و عملا اولین دستگاه چاپگر لیزری را در سال ۱۹۷۷، اختراع نمود.

اولین پرینترها :
پرینتر‌ها جایگاهی ویژه در تاریخچه ماشین های اداری اچ پی دارند. پرینتر در ابتدا، فقط دستگاهی جهت استفاده در اداره‌ها و سازمان‌های عمومی بود. اما همچون بسیاری دیگر از این اختراعات، با گذشت زمان، کاربردهای دیگری نیز یافتند. به عنوان نمونه‌ای از پرینترهای پیشرفته در حال حاضر، میتوان پرینترهای سه بعدی اچ پی را نام برد. پرینترهای سه بعدی، هر گونه پرینت سه بعدی را در اختیار کاربران قرار می دهند. جالب است بدانید که اولین چاپگر سه بعدی، در سال ۱۹۸۷ توسط چاک هال، بنیانگذار سیستم‌های سه بعدی توسعه داده شد.

این پرینترها اولین بار به صورت عمده برای نمونه سازی سریع مورد استفاده قرار گرفتند و امروزه عمدتاً به طور مستقیم برای چاپ قطعات محصولات و بالا بردن سرعت چرخه تولید مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت اچ پی نیز سالهاست که به جمع تولیدکنندگان این مدل از ماشین های اداری در سطوح پیشرفته تر پیوسته است. سازندگان شرکت، همواره در تلاش بوده اند که جدیدترین فناوری ها را در دستگاه های اچ پی، به کار ببرند. کیفت و دوام بالای این محصولات موجب شده تا طرفداران بسیاری در سراسر دنیا داشته باشند.

پرینتر چند کاره ی اچ پی :
همانطور که می دانید، معمولا فضای محیط های اداری محدود است. در چنین اماکنی، وجود یک چاپگر چند منظوره می تواند بسیار مفید و به صرفه باشد. با توجه به این نکته، شرکت اچ پی در چند سال گذشته، اقدام به تولید و عرضه ی پرینترهای چندکاره نمود. لازم به ذکر است که این نوع پرینتر، برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک کاربرد بسیاری دارد.

 


تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پیممو کالا10/8/2018تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پییکی از اصلی ترین ماشین های اداری اچ پی، پرینتر می باشد. تاریخچه ی... تاریخچه انواع ماشین های اداری اچ پییکی از اصلی ترین ماشین های اداری اچ پی، پرینتر می باشد. تاریخچه ی ساخت این دستگاه را تقریباً همزمان با اختراع دستگاه فتوکپی یا همان زیراکس عنوان کرده اند. در سال ۱۹۳۸ چستر کارلسون اولین دستگاه کپی را تولید کرد. او کارمندی بود که به سبب درد آرتروز، به دنبال راه حلی برای بالا رفتن سرعت کپی بود تا بتواند در زمان کوتاه، تعداد بیشتری کپی را در اختیار داشته باشد.آنچه که ذهن کارلسون را به خود مشغول کرده بود، این بود: «چه می‌شود جعبه‌ای جادویی اختراع شود که با فشار یک دکمه، از روی اسناد، چند رونوشت برابر با اصل بگیرد!». این کارمند ساده ی اداری، در پی این نیاز، آشپزخانه‌ی منزل خود را به کارگاهی برای انجام آزمایش‌های الکتروفتوگرافی تبدیل کرد؛ جهت بررسی تاریخچه ماشین های اداری اچ پی به ذکر تاریخچه تولید اولین دستگاه های فتوکپی و پرینتر می پردازیم.اولین دستگاه فتوکپی :سرانجام رویای کارلسون در سال۱۹۳۸ تحقق یافت. در این سال، اولین دستگاه فتوکپی، با استفاده از صفحه «روی» پوشیده شده با سولفور، توسط این کارمند طراحی شد و پس از مدتی، به تولید رسید. البته ذکر این نکته ضروری است که مطالعات تئوریک و نظری این ابداع را مدت‌ها قبل، فیزیکدانی مجاری تبار به نام پال سلنی، به انجام رسانده بود و کارلسون با بررسی و مطالعه نوشته‌های وی بود که درصدد ساخت دستگاهی با آن ویژگی‌های نظری برآمد. مدتی پس از این اختراع، مهندس گری استارت، ویژگی های جدیدی من جمله پرتو لیزر را به دستگاه کپی اضافه کرد و عملا اولین دستگاه چاپگر لیزری را در سال ۱۹۷۷، اختراع نمود.اولین پرینترها :پرینتر‌ها جایگاهی ویژه در تاریخچه ماشین های اداری اچ پی دارند. پرینتر در ابتدا، فقط دستگاهی جهت استفاده در اداره‌ها و سازمان‌های عمومی بود. اما همچون بسیاری دیگر از این اختراعات، با گذشت زمان، کاربردهای دیگری نیز یافتند. به عنوان نمونه‌ای از پرینترهای پیشرفته در حال حاضر، میتوان پرینترهای سه بعدی اچ پی را نام برد. پرینترهای سه بعدی، هر گونه پرینت سه بعدی را در اختیار کاربران قرار می دهند. جالب است بدانید که اولین چاپگر سه بعدی، در سال ۱۹۸۷ توسط چاک هال، بنیانگذار سیستم‌های سه بعدی توسعه داده شد.این پرینترها اولین بار به صورت عمده برای نمونه سازی سریع مورد استفاده قرار گرفتند و امروزه عمدتاً به طور مستقیم برای چاپ قطعات محصولات و بالا بردن سرعت چرخه تولید مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت اچ پی نیز سالهاست که به جمع تولیدکنندگان این مدل از ماشین های اداری در سطوح پیشرفته تر پیوسته است. سازندگان شرکت، همواره در تلاش بوده اند که جدیدترین فناوری ها را در دستگاه های اچ پی، به کار ببرند. کیفت و دوام بالای این محصولات موجب شده تا طرفداران بسیاری در سراسر دنیا داشته باشند.پرینتر چند کاره ی اچ پی :همانطور که می دانید، معمولا فضای محیط های اداری محدود است. در چنین اماکنی، وجود یک چاپگر چند منظوره می تواند بسیار مفید و به صرفه باشد. با توجه به این نکته، شرکت اچ پی در چند سال گذشته، اقدام به تولید و عرضه ی پرینترهای چندکاره نمود. لازم به ذکر است که این نوع پرینتر، برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک کاربرد بسیاری دارد. 5.0
طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید